Internet od Fialanetu

Nově zřizované účastnické přípojky bezdrátového připojení k internetu jsou budovány na technologii 5GHz. Území pokryté naší síťí je v okresech Prostějov, Blansko a Vyškov. Do naší sítě FialaNet připojujeme nové klienty, kterým nabízíme kvalitní služby za dostupné ceny. Ve městě Blansku nově od 1.11.2012 rozšiřujeme svoje služby o Triple-play spojující tři služby v jednu a to volání po internet VoIP, přenos televizního vysílání po internetu IPTV a přístup k internetu. Spojení těchto služeb vychází finančně dostupněji než kdyby jste si je pořizovali samostatně. Do naší sítě připojujeme nové klienty, kterým chceme nabízet kvalitnější služby za dostupné ceny.

pokryti wifi blansko jedovnice vyskov prostejov

Fialanet - mapa pokrytí internetového připojení

Na Prostějovském okrese jsou to obce:
Baldovec, Bousín, Buková, Drahany, Lipová, Niva, Nové Sady, Otinoves, Protivanov, Repechy a Rozstání.

Na Vyškovském okrese jsou to obce:
Ježkovice, Krásensko, Odrůvky, Podomí, Ruprechtov a Studnice.

Na Blanenském okrese pokrýváme město Blansko a dále jsou vykryty obce:
Dolní Lhota, Horní Lhota, Hořice, Jedovnice, Klepačov, Krasová, Krásensko, Kotvrdovice, Kulířov, Lipovec, Marianín, Olešná, Olomučany, Ostrov u Macochy, Petrovice, Rájec, Ráječko, Rudice, Senetářov, Spešov, Sloup, Šošůvka, Těchov, Vavřinec, Veselice, Vilémovice, Vysočany a Zahradní město.

Připojení k internetu s nově zřizovanými spoji

Naši síť Fialanet se snažíme rozšiřovat i do dalších obcí. Pokud nyní užíváte služeb jiných poskytovatelů, informujte se u nás o možnostech přestupu do naší síťě.

Páteřní transportní spoj

Hlavní páteřní konektivitu čerpáme od společnosti SITEL z pronajatého optického datového okruhu s kapacitou 10Gbit. Vyhrazený datový stream pro IPTV má 500Mbit. Vyústění optických vláken je v Blansku a odtud do konkrétních lokalit je konektivita distribuována pomocí profesionálních velkokapacitních PTP spojů od firem Motorola, Siklu, Orcave či Gigabeam s kapacitou spoje až 1000 Mbit/s.

páteřní transportní spoj gigabeam fialanet

Koncové přístupové spoje

Jednotlivým koncovým klientům zajišťujeme přístup k internetu pomocí optických, metalických nebo bezdrátových technologií. V bezdrátových technologiích zřizujeme přípojky v pásmu 5 GHz.


přístupový spoj připojení - metalické - optické - bezdrátové

Kontaktní informace

Satelitní technika

atelitni technika

Pro nově distribuované tlevizní programy v HD kvalitě, kdy je obraz zpracováván ve standartu MPEG4, máme pro Vás k dispozici satelitní komplet s příjmem HD programů a jejich nahrávání na flash a externí disk. Více informací naleznete na samostatných internetových stránkách satelitní techniky.

Přihlášte se do systému

prihlaseni do systemu

Po přihlášení ke klientskému účtu do administračního systému získáte informace o přenesených datech, smlouvě, fakturách, ...

Poštovní klient

image

Zřiďtě si zdarma schránku ve tvaru xxx@fialanet.cz o velikosti schránky 100MB a vyberte si Vaši emailovou poštu.